UKR  |  RUS  |  ENG

Логотип Заводу Маяк

Разом з нами
Україна стає сильнішою!

Акціонерне товариство «Завод «Маяк» пройшло непростий шлях становлення – від найперших виробів, котрі сучасникам видаються майже примітивними, до виробів, що синтезують злет конструк­торської думки і бездоганного виконання.

1924 р. – рішенням Всеукраїнського Центрального виконавчого Комітету у м. Києві була заснована «Перша Всеукраїнська державна чекано-гравірувальна, ювелірно-штампувальна фабрика»; 1953 р., 28 листопада – Постановою Ради Міністрів України «Музкомбінат» перейменовано у Київський завод «Радіоапаратури»;

1974 р. – наказом Міністра Радіопромисловості СРСР було організовано Київське науково-виробниче об’єднання «Маяк»;

2012 р., вересень місяць - відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. №1221 про утворення Державного концерну "Укроборонпром", функції з управління державним пакетом акцій (розміром 100%) були передані ФДМУ до ДК "Укроборонпром".

На сьогоднішній день ПАТ «Завод «Маяк» - це провідне підприємство в Україні, забезпечене високоточним унікальним обладнанням та сучасними технологіями, що спеціалізується на розробці та виготовленні стрілецької та артилерійської зброї, а також їх складових компонентів, ремонту та модернізації військової техніки, а також виробництві апаратури мовного оповіщення при аварійних ситуаціях військових, цивільних літаків та гелікоптерів.

Сфера діяльності підприємства:

- здійснення господарської діяльності у сфері розробки, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової техніки, військової зброї,

- проведення та реалізація науково-дослідницьких та конструкторсько-експериментальних робіт по розробці та впровадженню у виробництво нових виробів електронної техніки, в т.ч. засобів магнітного запису та ін.

З 2008 року, крім апаратури магнітного запису для бойових літаків та гелікоптерів, на яких спеціалізувався завод, було розпочато виробництво стрілецької зброї та обладнання до неї.

Підприємство розробило технічну документацію та освоїло виробництво перших вітчизняних кулеметів,міномета калібру 120 мм, снайперських гвинтівок, оснащення для покращує боєві характеристики стрілецької зброї.

Для розвитку виробництва стрілецької зброї в Україні в планах заводу розробка і впровадження в виробництво всієї лінійки стрілецької зброї, від гвинтівок до крупнокаліберних кулеметів та стволів до них.

Сьогодні підприємство працює над модернізацією всієї лінійки автоматів Калашникова під сучасні оптичні і коліматорні приціли, та приціли нічного бачення в тому числі.

На протязі останніх 3 років відбулось технічне переозброєння підприємства з метою підвищення техніко-економічного рівня виробництва, на основі впровадження передової техніки та технології, механізації і автоматизації виробництва, модернізації та заміни застарілого і фізично зношеного устаткування новим, більш продуктивним, на що було затрачено понад 20 млн. гривень.

Протягом останніх 10 років відбулося збільшення об’ємів виробництва в середньому на 32% щорічно, забезпечуючи стабільне фінансове становище підприємства.

ПАТ «Завод «Маяк» зумів зберегти трудовий колектив, його сильне й потужне ядро. Створилися трудові династії, багато молоді поповнило робітничий колектив, тому поняття «Заводчанин» для них рідне.