UKR  |  RUS  |  ENG

Логотип Заводу Маяк

Разом з нами
Україна стає сильнішою!

Кулемет КМ-7,62 Кулемет КМ-7,62

 

Призначення: оснащення українських військових підрозділів, підрозділів спеціального призначення і для ведення бойових дій.

Модернізований кулемет КМ-7,62 розроблений на заводі «Маяк» за схемою кулемета ПКМ.
У КМ значно знизилася вага і підвищилась зручність експлуатації, у порівнянні з початковим кулеметом Калашникова. Вага кулемета була зменшена на 1,5 кг. Модернізований кулемет отримав назву «КМ». Основою українського кулемета є кулемет Калашникова модернізований, який був прийнятий на озброєння радянською армією в 1969 році, замінивши модель ПК. Кулемет КМ-7,62 призначений для ураження живої сили противника і його технічних засобів, а також для ураження повітряних цілей.

У модернізованої моделі кулемета Калашникова КМ-7,62 вдалося вдосконалити ряд характеристик кулемета, у порівнянні із звичайним кулеметом Калашникова:
- зникло оребрення ствола кулемета,
- змінена конструкція полум'ягасника,
- ефективнішою стала рукоятка перезаряджання і потиличник прикладу,
- удосконалена спускова скоба,
- підвищена жорсткість кришки ствольної коробки завдяки поздовжнім ребрам.

Цей кулемет був представлений 21 вересня 2011 року в Києві на виставці «Зброя і безпека 2011» під патронатом Кабінету Міністрів України.

Принцип роботи кулемета Калашникова модернізованого — автоматичний, в основу якого покладено відвід порохових газів. Стрільба здійснюється в режимі безперервного вогню. Кулемет КМ-7,62 має зовнішні прицільні пристосування у вигляді мушки і регульованого цілика. Також є можливість кріплення оптичного або нічного прицілу.

Стрільба може вестися різними видами патронів: із звичайними кулями, із трасуючими кулями, із бронебійно-запальними і з кулями збільшеної пробивності. Кут наземного обстрілу складає 90°, а по повітряним цілям стрільба ведеться під кутом в 360°.

КМ-7,62 може вести вогонь як з двоногої складаної вперед сошки, так і з триноги Степанова. Автоматика кулемета працює на системі відводу порохових газів з каналу ствола з довгим ходом газового поршня. Газовідвідний механізм розташований під стволом. Замикання каналу ствола відбувається за допомогою поворотного затвору. Стрілянина ведеться з відкритого затвору тільки чергами.

Живлення патронами здійснюється за допомогою кулеметної стрічки ємністю 100, 200 і 250 патронів. Система подачі патронів двоступенева. При відкаті рами затвора назад витягується патрон із стрічки і опускається на лінію досилання. При накаті рами затвора під дією поворотної пружини патрон досилається в патронник. При стрільбі з триноги патронна коробка кріпиться з правого боку і патрони подаються справа наліво. Коробка може кріпиться до ноги триноги, що дозволяє маневрувати з кулеметом на полі бою однією людиною без перезарядки зброї. При стрільбі з сошки патронна коробка кріпиться під ствольною коробкою кулемета, а патрони подаються зліва направо.

Оновлений триногий станок 6Т5, який використовується для кулемета КМ-7,62 був розроблений Л. В. Степановим. В основу цієї конструкції покладений принцип багатофункціональності всіх частин. Станок Л. В. Степанова на 3,2 кг важить менше за станок Саможенкова. Також в удосконаленому станку на 20 деталей менше, ніж у попередника.

Кулемет Калашникова модернізований КМ-7,62 багато експертів вважають одним із найкращих кулеметів, які виробляють в Україні. У ньому добре поєднуються і ефективність, і надійність, і маневреність. Аналоги цього кулемету перебувають на озброєнні армій різних країн світу. А в Болгарії, Угорщині, КНР та Румунії так само, як і в Україні, виготовляють копії ПКМ-7,62.

 
Кулемет танковий КТ-7,62

 

Призначення: встановлення на бронеоб'єкти, в якості допоміжного озброєння танків, на авіаційну та іншу військову техніку.

Кулемет Калашникова танковий КТ-7,62 - український аналог російського ПКТ, який призначений для встановлення в баштах танків і на різній бронетехніці. На виставці «Зброя і безпека України» у 2011 році київський завод «Маяк» презентував свій кулемет Калашникова танковий КТ-7,62.

Кулемет повторює в основному всі риси радянського ПКТ, але конструктори встановили на ствольній коробці прицільну планку Вівера і збільшили ресурс ствола до 25 тисяч пострілів. Крім цього була розроблена м'яка коробка для патронів, яка складається і важить разом з патронами 8 кг. Після відпрацювання цю коробку можна скласти, а після перезарядки знову використовувати.

Ця модель кулемета оснащена газовідвідною автоматикою. Автоматика кулемета КТ-7,62 працює на системі відводу порохових газів з каналу ствола з довгим ходом газового поршня. Газовідвідна автоматика розташована під стволом. Замикання ствола відбувається за допомогою поворотного затвору на бойові упори. Стрілянина ведеться з відкритого затвору тільки чергами. Ствол швидкознімний, забезпечений полум'ягасником. Охолодження ствола - повністю повітряне.

Подача патронів двоступенева. При відкаті рами затвора назад захоплюється патрон і опускається на лінію досилання. Під дією поворотної пружини рама затвора накочує вперед, досилаючи патрон в патронник. Живлення кулемета КТ-7,62 здійснюється за допомогою кулеметної стрічки, сумка з якої кріпиться праворуч ствольної коробки.

Замість спускового гачка в КТ-7,62 є електромагнітна спускова установка - електроспуск, яка активізується після натискання кнопки на блоці наведення знаряддя, що знаходиться на танку або БМП. Також блок наведення може розташовуватися на рукоятці повороту башти бойового автомобіля. Сам електроспуск з'єднаний з бортовою мережею бронеавтомобіля за допомогою спеціального кабелю (довжина - 50 см). На випадок поломки електроспуску, була передбачена і ручна система відкриття вогню. Для цього використовується механічний спуск, який розташований на задній частині коробки.

Зовнішніх прицільних пристосувань кулемет не має. Цікаво, що цей кулемет можна переробити в піхотний варіант, якщо виникне така необхідність. Для цього, по-перше, потрібно зняти пристрій електроспуску з зброї. По-друге, до вільного місця потрібно прикріпити приклад з пістолетною рукояткою (з пластику і фанери). По-третє, прибрати запобіжну планку і з'єднати гашетку з саморобним гачком. Потім потрібно прикріпити на ствол виступ з мушкою і сталевий кутник, який виконує роль прицільної планки.

Кулемет КТ-7,62 може бути вдосконалений оптичним або нічним прицілом, якщо для цього буде необхідність.

 
Кулемет КТМ-7,62 Кулемет КТМ-7,62

 

Кулемет танковий модернізований - КТМ-7,62 – встановлена планка Пікатінні, замість електроспуска встановлена гашетка та механічний приціл.
Призначення: встановлення на бронеоб'єкти, в якості допоміжного озброєння танків, на авіаційну та іншу військову техніку

 
Автомат АКМС Сб

 

Модернізація автомата АКМ в АКМС Сб (приклад складається вбік), обладнаний планкою Пікатінні
Призначення: озброєння військових підрозділів, підрозділів спеціального призначення, для ведення бойових дій.

 
Автомат АКМС Сн

 

Модернізація автомата АКМ в АКМС Сн (приклад складається вниз)
Призначення: озброєння військових підрозділів, підрозділів спеціального призначення, для ведення бойових дій.